No image
تاریخ نشر :
» مهارتهای آموزشی: روشها و فنون تدریس

کتاب

نوع اثر کتاب
قطع اثر وزیری
تعداد جلد 1
تعداد صفحات 414
» توضیحات اثر :
  • عنوان ريزموضوعاز صفحهتا صفحه
  • مبانی نظری تدریس752
  • ماهیت و کارکرد نظریه های تدریس754
  • تعریف تدریس از دیدگاه مکاتب مختلف1622
  • کارکردهای تدریس3133
  • نظریه عوامل مؤثر بر تدریس3738
  • طراحی آموزشی5379
  • منابع تعیین هدفهای آموزشی5579
  • ضرورت تعیین و تنظیم هدفهای آموزشی5758
  • حیطه های اهداف آموزشی6379
  • مراحل تحلیل و تنظیم یک طرح آموزشی80137
  • تهیه و تنظیم محتوای آموزشی105112
  • انواع وسایل آموزشی112113
  • نقش وسایل آموزشی در فرایند تدریس - یادگیری113114
  • معیار انتخاب وسایل آموزشی114116
  • مراحل تنظیم طرح درس سالانه128137
  • اجرا (عملیاتی کردن برنامه های طراحی شده)139200
  • تدریس مستقیم141200
  • مبانی نظری و تحقیقات حامی تدریس مستقیم145147
  • الگوها و روشهای تدریس مستقیم147200
  • روش نمایشی (نمایش علمی)159177
  • روش سخنرانی177196
  • الگوها و روشهای تدریس غیر مستقیم201229
  • تدریس غیر مستقیم201229
  • ساختار الگوی آموزش انفرادی211216
  • آموزش خصوصی، آموزش برنامه ای216221
  • آموزش به وسیله رایانه، آموزش انفرادی هدایت شده221229
  • تدریس تعاملی230303
  • مبانی نظری و پژوهشهای حامی تدریس تعاملی233237
  • الگوها و روشها در تدریس تعاملی237243
  • موقعیت و منابع در لگوی تدریس تعاملی243245
  • روش پرسش و پاسخ246248
  • روش ایفای نقش و محاسن و معایب آن248257
  • روش بحث گروهی و محاسن و محدودیتهای آن257268
  • روش مشارکتی268271
  • رویکردهای مختلف روش مشارکتی271275
  • مراحل اجرای روش مشارکتی280284
  • محاسن و محدودیتهای روش مشارکتی284286
  • روش بدیعه پردازی286297
  • محاسن و محدودیتهای روش بدیعه پردازی297300
  • تدریس مسأله محور304304
  • تعریف و تحلیل تدریس مسأله محور304307
  • مراحل اجرای تدریس مسأله محور307309
  • الگوها و روشهای تدریس مسأله محور309309
  • الگوی کاوشگری310312
  • مبانی نظری و تحقیقات حامی الگوی کاوشگری312316
  • ساختار الگوی کاوشگری316319
  • مراحل اجرای الگوی کاوشگری319325
  • محاسن و محدودیتهای الگوی کاوشگری325326
  • روش گردش علمی، روش آزمایشی و محاسن و محدودیتهای آن326333
  • روش های تدریس در الگوی کاوشگری326358
  • روش اکتشافی و محاسن و محدودیتهای آن333345
  • روش واحد محوری و محاسن و محدودیتهای آن345353
  • ارزشیابی نتایج فعالیتهای آموزشی359359
  • ارزشیابی پیشرفت تحصیلی362362
  • مفهوم اندازه گیری و ارزشیابی363363
  • اهداف ارزشیابی364366
  • اهمیت و ضرورت ارزشیابی و انواع ارزشیابی366368
  • ارزشیابی تشخیصی368369
  • وظایف ارزشیابی تشخیصی369369
  • ارزشیابی تکوینی و موارد استفاده از آن370371
  • ارزشیابی تراکمی (پایانی)371372
  • روشهای مختلف ارزشیابی372390
  • ارزشیابی از طریق مشاهده و محدودیتهای آن373376
  • ارزشیابی از طریق آزمون شفاهی376378
  • ارزشیابی از طریق آزمون کتبی378381
  • انواع آزمونهای معلم ساخته381388
Powered by TayaCMS